TWOJE ZAMÓWIENIE NA TERENIE POLSKI WYSYŁAMY ZA DARMO

Slow fashion by BezAle. Opowieść o jakości, świadomości i odpowiedzialnej modzie

W świecie, gdzie „czas to luksus, którym już nie dysponujemy” (J. Dashner), a trendy modowe przemijają z wiatrem, na modową scenę wkraczają marki slow fashion z misją wprowadzenia rewolucji w branży odzieżowej. Jedną z tych marek jesteśmy MY, dlatego też wpadłyśmy na pomysł stworzenia Pamiętnika BezAle, czyli miejsca, w którym będziemy zgłębiać różne aspekty branży fashion, dzielić się z Wami ciekawostkami i mówić głośno o tematach, które naprawdę mają znaczenie.

Sprawdź nasz pierwszy artykuł, czyli slow fashion by BezAle. Opowieść o jakości, świadomości i odpowiedzialnej modzie.

 

Fast Fashion: O próbach ukrycia mrocznych kulis

 

Zakupy w popularnych sieciówkach to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Piękne płaszcze i kolorowe t-shirty kuszą na wieszakach, ale prawda jest zatopiona w morzu tajemnic. Szyte w Azji ubrania pakowane są osobno, po czym lądują w foliowym worku, który później staje się częścią góry śmieci. Ruch slow fashion, którego częścią jest BezAle, chce jednak nadać modzie nową wartość.
Jesteśmy marką, która stawia na “slow” modę. Naszym głównym celem jest tworzenie ubrań w sposób odpowiedzialny i zwiększanie świadomości ludzi podczas robienia zakupów. Uważamy, że to każdy szew i jakość definiują modę, a nie tylko chwilowo modny krój, stworzony w trybie fast. Marki “fast fashion”, znane jako sieciówki, przyciągają jednak uwagę kuszącymi, kolorowymi witrynami sklepowymi, prezentując na wieszakach najnowsze i chwilowe trendy. Za tą jasną stroną barykady kryją się jednak mroczne kulisy. Przemysł odzieżowy, który jest dla wielu z nas źródłem radości i wyrazu siebie, ukrywa mroczną stronę, której często nie widzimy.

Czy zdajemy sobie sprawę, że miliony zarobione przez wielkie sieci sprzedażowe to zaledwie 4 zł za cały tydzień pracy dziecka?
Dlaczego, mimo świadomości tej tragicznej sytuacji, udajemy, że to się nie dzieje?

 

Te pytania burzą naszą wygodną bańkę konsumencką. To właśnie dlatego, w tym roku, dołączyłyśmy do globalnej organizacji Fashion Revolution Polska, bo nie akceptujemy żadnej formy wyzysku drugiego człowieka! Dla nas liczy się odpowiedzialna moda, dlatego naszą misją jest szerzenie manifestu tego stowarzyszenia i czynne działanie na rzecz zmian w naszej pięknej i jednocześnie okrutnej branży.

 

Jak rozumiemy ideę slow fashion?

 

Slow fashion to dla nas więcej niż trend. To nasz przepis na odpowiedzialną działalność i sposób na tworzenie lepszego świata. Przez etykę, jakość i przejrzystość kształtujemy przyszłość branży fashion, w której każdy zakup to krok ku zrównoważonej modzie.
Slow fashion to dla nas nie tylko „wolna” moda czy ograniczona produkcja. To również świadomość, dążenie do tworzenia odpowiedzialnej mody i działanie w oparciu o wartości tj. szacunek dla ludzi i środowiska, jakość, indywidualność i transparentność.

 

Dlaczego kierujemy się ideą slow fashion? Poznaj korzyści tego ruchu!

 

Jakość, która trwa lata – to motto, które kieruje naszą produkcją. Bo według nas lepiej kupić jedną droższą i lepszej jakości rzecz, niż kilka tańszych, które po kilku praniach nie wyglądają już tak samo.
W świecie szybkiej mody stawiamy na jakość, która jest ponadczasowa. Każdy szew i każdy detal to nasza wizytówka, a projekty wykonujemy z naturalnych materiałów najwyższej jakości. W kolekcji wiosna-lato jest to głównie len i bawełna, a jesienią i zimą pracujemy głównie z kaszmirem, wełną i naszą sprawdzoną bawełną.

Zależy nam również na ochronie naszej planety. Nie tworzymy nadprodukcji i nie mamy stanów magazynowych, a dzięki temu ograniczamy ilość śmieci. Dodatkowo, stosujemy recykling materiałów, wykorzystując ich skrawki do produkcji nowych produktów. Chcemy, żeby nasze działania miały jak najmniejszy wpływ na środowisko.

 

W BezAle wierzymy, że moda powinna być wyrazem szacunku dla ludzi i środowiska. Nasze ubrania są szyte z myślą o sprawiedliwości społecznej i przeciwdziałaniu wyzyskowi pracowników. To nie tylko ubrania, to nasz manifest wartości! Ubrania w BezAle są szyte w naszej pracowni przez lokalne krawcowe, którym zapewniamy elastyczne warunki zatrudnienia tak, by mogły łączyć życie zawodowe i rodzinne.

 

Stawiamy również na indywidualizm i personalizację. To oznacza, że produkujemy ubrania w mniejszych ilościach, co sprawia, że każdy element garderoby jest unikatowy i szyty na miarę potrzeb każdej klientki. Realizacja zamówienia trwa 5-7 dni, bo do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Nasze krawcowe szyją zamówioną rzecz “tu i teraz”. Nie posiadamy też stanów magazynowych, co jest częścią naszej strategii.
Przejrzystość w działaniach to dla nas klucz. Współpracujemy z polskimi producentami materiałów i szyjemy lokalnie. Lokalne są również projekty, nad którymi pracuje nasza projektantka Izabela (Boska) Kossowska.

 

Chcemy, żebyś wiedziała o swoim ubraniu BezAle jak najwięcej, dlatego udostępniamy informacje na naszych social mediach na temat procesu produkcji, używanych materiałów, a także naszych wartości i zaangażowania społecznego.

Slow fashion BezAle Moda autorska

 

Trwałe materiały, ograniczenie ilości odpadów, uczciwe warunki pracy – to inwestycja w lepszą przyszłość branży fashion. W BezAle wchodzimy w erę, w której moda kształtuje nie tylko nasz wygląd, ale także naszą etykę i społeczną odpowiedzialność!

Słowo po słowie, szew po szwie, razem tworzymy historię odpowiedzialnej mody!

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Shopping Cart

Odbierz -10% na zakupy

I zapisz się do newslettera!