TWOJE ZAMÓWIENIE NA TERENIE POLSKI WYSYŁAMY ZA DARMO

BezAle Historia Marki Slow Fashion - Moda Autorska

BezAle - Czyli Jak To Się Zaczęło...

Historia marki slow fashion

Aby opowiedzieć historię powstania marki BezAle z przyjemnością wrócę do lat dzieciństwa. Moja mama – Izabela Kossowska – jest w branży odzieżowej od ponad 30 lat. Już w latach 90-tych prowadziła sklep z odzieżą własnego projektu, ma też za sobą autorskie pokazy mody. Przez te wszystkie lata zdobywała szerokie uznanie wśród klientek i niektóre z nich są wierne jej stylowi do dnia dzisiejszego. Przez lata mama prowadziła także sklepy multibrandowe, oraz salony firmowe włoskich marek z segmentu premium, jednak wiedziałam, że jej największym marzeniem jest powrót do projektowania. Pamiętam, jak większość klientek, stojąc przed lustrem, oceniała siebie dość krytycznie. Często pojawiały się komentarze typu „podoba mi się, ALE jestem za gruba/za chuda/za niska/w nieodpowiednim wieku” itp. Zawsze było właśnie jakieś „ale”. Ja jako dziecko podglądałam pracę mamy i wiedziałam, że chcę się od niej uczyć bo była – i jest – moim mentorem w każdej dziedzinie życia. Pierwsze poważne rozmowy z mamą o naszej własnej marce pokazały, że ma wątpliwości czy w jej wieku ma to jeszcze sens, czy nie jest za późno, aby się realizować. Wtedy powiedziałam, że nic nie stoi na przeszkodzie – musimy tylko odważyć się spełniać marzenia.

W nazwie marki BezAle można doszukać się zatem wielu znaczeń, przede wszystkim tych ważnych dla nas. Po pierwsze nasze projekty są tworzone z myślą, aby kobieta wkładająca je na siebie (oczywiście mówię tu o kobiecie, której ten styl odpowiada) czuła się w nich sobą. Po drugie nazwa BezAle jest pewnego rodzaju przypieczętowaniem naszego poglądu, że marzenia należy realizować bez względu na wiek, bez patrzenia w przeszłość i z głęboką wiarą w siebie. I to wszystko właśnie bez żadnego “ale”. I tak oto w 2013 roku powstały pierwsze projekty w duchu Slow Fashion, które najpierw kierowałyśmy głównie do klientek naszego radomskiego butiku, jednak szybko okazało się że naszą kolekcją mody autorskiej zainteresowane są właścicielki butików w Warszawie, a niedługo potem ubrania BezAle pojawiały się już w większych miastach w Polsce, jak również za granicą.

PS. Bardzo się cieszymy, że tu jesteś, bo to znaczy, że szukasz czegoś niepowtarzalnego, jakościowego i z wartościami :)

Pozdrawiam,

Sandra

Shopping Cart

Odbierz -10% na zakupy

I zapisz się do newslettera!